Zamierzasz rozpocząć naukę w jednym z poznańskich szkół ponadpodstawowych lub planujesz zostać uczennicą poznańskiej szkoły podstawowej ( klasa VII i VIII) ? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Rok szkolny 2013/14

 Nasze najzdolniejsze, najbardziej utalentowane wychowanki

 

Kamila Nieszporek

  • była naszą wychowanką od roku szkolnego 2012/2013

Przygoda Kamili z projektowaniem rozpoczęła się w najwcześniejszych latach jej życia. Tworzenie ubrań towarzyszyło jej od zawsze - już, jako kilkuletnia dziewczynka projektowała i próbowała tworzyć stroje dla lalek, a nawet dla żółwia. Z czasem coraz bardziej ją to fascynowało, dlatego podejmowała kolejne kroki, umożliwiające rozwój w tym kierunku. Od czasu szkoły podstawowej czuła, że jest to coś, co chciałaby w przyszłości robić.
Niestety, na etapie rekrutacji do szkoły średniej nastąpiły ogromne trudności, okazało się, że jej wymarzona szkoła nie będzie już dłużej funkcjonować - zostaje zamknięta. Jednak Kamila się nie poddała, szukała dalej, gdzieś indziej. Najbliższa szkoła odzieżowa znajdowała się w Poznaniu, oddalona 300 km od domu, w mieście, którego nie znała, w którym nigdy nie była. Mimo wszystko zdecydowała się na ten krok.
W pierwszym roku  nauki wydarzyło się bardzo wiele, już we wrześniu miała okazję współpracować z FashionTv, gdzie była asystentką stylisty Huberta Szumskiego. W grudniu wzięła udział w Konkursie Kreowania Ubioru w Warszawie i dostała się do kolejnego etapu i do finału. Rok później, w tym samym konkursie, zaprojektowana przez Kamilę suknia ślubna, ponownie została zaprezentowana w finale. Kamila nie zamierza na tym poprzestać, dalej pragnie realizować swoje cele i marzenia. Chcieć to móc!