Zamierzasz rozpocząć naukę w jednym z poznańskich szkół ponadpodstawowych lub planujesz zostać uczennicą poznańskiej szkoły podstawowej ( klasa VII i VIII) ? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Bursowe talenty

Pasja to coś, co pomaga  nam  uciec od szarej  rzeczywistości, co pozwala  wyzwolić z siebie emocje i stać się prawdziwym sobą. Może nią  być taniec, muzyka czy rysunek. Pasją nazwać możemy wszystko to, co kochamy robić, to w czym czujemy się naprawdę spełnieni. Pasja jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego z nas, dlatego też  w  Bursie Szkolnej nr 1 promujemy nasze uzdolnione wychowanki. Pod hasłem „Bursowe Talenty”,  pragniemy przedstawić sylwetki naszych najbardziej uzdolnionych wychowanek. Każda z nich może pochwalić się społeczności bursowej, i nie tylko, swoimi osiągnięciami i pasjami.