Zamierzasz rozpocząć naukę w jednym z poznańskich szkół ponadpodstawowych lub planujesz zostać uczennicą poznańskiej szkoły podstawowej ( klasa VII i VIII) ? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Projekty edukacyjne, innowacje pedagogiczne

Praca w bursie wymaga od pedagogów poszukiwania nowych i ciekawych form pracy z młodzieżą lub powrotu do sprawdzonych przez lata doświadczeń. Od kilku lat w naszej placówce zaczęła na nowo ożywać metoda projektu edukacyjnego znana w Polsce od lat trzydziestych. Wydaje się, że właśnie ona pozwala w wyjątkowy sposób włączać młode pokolenie w proces socjalizacji, pomaga w integracji młodzieży z wychowawcą, uwzględnia indywidualne zainteresowania i zdolności każdego z członków. Z założenia więc, metoda projektu pozwala wychowance samodzielnie badać, analizować, tworzyć, odkrywać, poznawać, poszukiwać - tym samym rozwija jej struktury poznawcze i zainteresowania. Pozwala przyswoić określoną hierarchię wartości i zabezpiecza potrzeby rozwojowe młodzieży. Samodzielnie wykonane zadanie na dłużej pozostaje w pamięci i jest bardziej doceniane.

Rok szkolny 2009/2010 - "Zdrowym być!" - projekt edukacyjny pdf

Rok szkolny 2010/2011 - "Z Chopinem za pan brat" - projekt edukacyjny pdf

Rok szkolny 2011/2012 - "Szlakiem sławnych Wielkopolan" - projekt edukacyjny pdf

Rok szkolny 2012/2013 - "Dobre maniery przełamują bariery" - projekt edukacyjny pdf

Rok szkolny 2013/2014 - "Dobre rady na odpady" - projekt edukacyjny pdf

Rok szkolny 2014/2015 - "Kobieta we współczesnym świecie" - projekt edukacyjny pdf

Rok Szkolny 2015/2016 - "Poznań - serce Pyrlandii" - innowacja pedagogiczna  pdf

Harmonogram innowacji

Rok Szkolny 2016/2017 - "W kraju Mieszka i Dobrawy" projekt edukacyjny pdf

Harmonogram projektu

Rok szkolny 2017/2018 - " Książka źródłem mojej wyobraźni"  - projekt edukacyjny pdf