Zamierzasz rozpocząć naukę w jednym z poznańskich szkół ponadpodstawowych lub planujesz zostać uczennicą poznańskiej szkoły podstawowej ( klasa VII i VIII) ? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Rok szkolny 2012/13

 Nasze najzdolniejsze, najbardziej utalentowane wychowanki
 


Agata Czuk

  • była naszą wychowanką od 2012/2013 do 2013/2014 roku szkolnego      

Jej przygoda z pływaniem zaczęła się już w przedszkolu, gdzie uczęszczała na zajęcia z „oswajania z wodą”. W pierwszej klasie szkoły podstawowej, pod koniec roku szkolnego została zaproszona do przyłączenia się do klubu pływackiego. W czerwcu 2012 roku przeniosła się do klubu WARTA Poznań, aby w pełni rozwijać swoje umiejętności.
              
Największymi sukcesami Agaty są:
- finały A oraz B w Rocznikowych Mistrzostwach Polski,
- 6 miejsce w tegorocznych Mistrzostwach na dystansie 100m stylem klasycznym,
- wygrana w finale B, 50m stylem klasycznym,
- wychowanka zdobyła także wiele medali w zawodach ogólnopolskich, jak i wojewódzkim m.in. we Wrocławiu,  Gorzowie Wlkp., Koszalinie i Poznaniu.

Agata od nowego roku szkolnego 2014/2015 kontynuuje treningi pływania w szkole Mistrzostwa sportowego we Wrocławiu.

Jesteśmy z niej dumni i życzymy samych sukcesów!!!!

  

 

Monika Samól

•        była naszą wychowanką od 2012/2013 do 2014/2015 roku szkolnego

Gdy Monika miała 6 lat, jej mama chciała, żeby nauczyła się pływać i zapisała ją do szkółki pływackiej w Pile. Uczęszczała tam na zajęcia dwa razy w tygodniu i tak zaczęła kształcić swoje umiejętności sportowe.
Gdy skończyła 7 lat, jej pierwszy trener zaproponował jej udział w zawodach. Często wspomina, że Monika w tym okresie wyprzedzała wszystkie swoje współzawodniczki o pół basenu. W piątej klasie szkoły podstawowej na Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski, podczas których brało udział bardzo wiele klubów z całej Polski, Monika zajęła 7 miejsce.
W Pile nie było możliwości, żeby mogła rozwijać swój talent pływacki, dlatego dzięki jej dziadkowi, który w Poznaniu zapisał ją do szkoły z klasą pływacką, mogła dalej rozwijać swoje umiejętności.
Obecnie Monika uczy się w trzeciej klasie gimnazjum i w tym czasie uczestniczy w wielu zawodach, w których zdobywa zaszczytne miejsca na podium.
Trzymamy za nią kciuki!