Zamierzasz rozpocząć naukę w jednym z poznańskich szkół ponadpodstawowych lub planujesz zostać uczennicą poznańskiej szkoły podstawowej ( klasa VII i VIII) ? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Rok szkolny 2016/17

Alicja Niewitecka

  • jest naszą wychowanką od roku szkolnego 2014/2015

Alicja jest uczennicą III klasy Zespołu Szkół Łączności. Od wielu lat interesuje się fotografią. Swoją przygodę z nią zaczynała aparatem analogowym Zorki. Obecnie fotografuje aparatem cyfrowym Nikon. Jej dotychczasowe osiągnięcia:

- zwycięstwo w kategorii indywidualnej w konkursie „Akcja (foto)edukacja” – Szeroki kadr pod patronatem Nikona 2016
więcej informacji na stronie:
www.szerokikadr.pl/lekcje/zakonczenie-iv-edycji-programu

- II miejsce w kategorii reportaż – amator w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej 2016
więcej informacji na stronie:
www.pkfs.pl/nagrodzone-zdjecia-pkfs-2016/

 

Agnieszka Brzezińska

  • jest naszą wychowanką od roku szkolnego 2015/2016

Agnieszka jest uczennicą II klasy VI LO.
Nasza wychowanka gościnnie występuje w Teatrze U Przyjaciół, dotychczas zagrała w spektaklach pt. „Przedwczesny pogrzeb” i  „Horla”. Dodatkowo zagra w filmach „Rozmowy o śmierci i umieraniu” i „Chimera”. 


Dotychczasowe osiągnięcia Agnieszki:
- I miejsce w Wielkopolskim Konkursie Monodramu "Chochoły" 2015
więcej informacji na stronie:
strona3.mdk1.nazwa.pl/index.php/17-aktualnosci/256-wielkopolski-konkurs-monodramu-chocholy-2015-fotorelacja.html

- II miejsce w Półfinale Konkursu „O Laur ks. Jana Twardowskiego”,

- I miejsce w VII Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim „Poznańskie Dziewiątki” – „Miłość niejedno ma imię”
więcej informacji na stronie: www.paderek.poznan.pl/pl/osiagniecia


 

Nasze wychowanki na PYRKONIE

28-30 kwietnia w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich,odbył się Festiwal Fantastyki Pyrkon.Dwie nasze wychowanki pasjonujące się cosplayem zaprezentowały na nim swoje kreacje.

 

Karina „Kimi” Karmowska wystąpiła jako Nico Yazawa w wersji Cyber z serii Love Live! Schoool Idol Project. Karina interesuje się kulturą Azji i Japonii od 10 lat w szczególności sztuką Anime oraz mangi. Od 2013 roku zajmuje się cosplayem oraz jeździ na zloty o tematyce dalekiego wschodu. Aktualnie uczy się w I klasie technikum odzieżowego na kierunku Technika Przemysłu Mody.

 

 

Paulina  Róża „Kaseki” Renn wystąpiła w konkursie „Maskarada” jako stworzona przez siebie postać w uszytym własnoręcznie kostiumie. Od zawsze interesuje się kulturą Japonii.  Rysuje odnosząc sukcesy w konkursach plastycznych. Projektuje i szyje odzież. Od trzech lat zajmuje się cosplayem tworząc własne kreacje oraz odtwarzając postaci mangi. Jest uczennicą III klasy technikum odzieżowego.