Rozmiar czcionki
Kontrast
Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu
Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 1 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 2 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 3 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 4 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 5

   Zamierzasz rozpocząć naukę w jednej z poznańskich szkół ponadpodstawowych? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Spotkanie Klubu Dobrego Filmu

« powrót

08.02
2016

8 lutego odbyła się projekcja komedii francuskiej: „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Wychowanki bursy miały okazję poznać rodzinę Verneuil. Film opowiada o konserwatywnym, katolickim małżeństwie mającym cztery córki. Państwo Verneuil stanowią typową arystokratyczną parę, która pławi się w luksusie i bryluje towarzysko. Jako zagorzali katolicy o niczym innym nie marzą, jak tylko o znalezieniu odpowiednich mężów dla swoich córek, oczywiście katolików. Ku ogromnemu rozczarowaniu rodziców Isabelle (Frederique Bel), Odile (Julia Piaton) i Segolene (Emilie Caen) kolejno wychodzą za mąż za Araba, Żyda i Chińczyka. Czara goryczy przelewa się, kiedy ostatnia z latorośli państwa VerneuilLaure (ElodieFontan) przyprowadza do domu narzeczonego Charlesa Koffi (NoomDiawara), który co prawda jest katolikiem, ale również czarnoskórym. "Za jakie grzechy, dobry Boże?" to lekka komedia pełna wielu zabawnych sytuacji. Twórcy filmu swobodnie podeszli do tematu uprzedzeń natury religijnej i rasowej. Poruszane stereotypy zostają obalone w komiczny sposób. Nie ma tutaj nikogo, kto zostałby oszczędzony. Produkcja naładowana jest zabawnymi dialogami, kąśliwymi, pełnymi ironii uwagami, a także celnymi ripostami. Zdaniem wychowanek bursy: „komedia warta obejrzenia”, „ film był niezłą lekcją tolerancji i walki z rasizmem”.