Zamierzasz rozpocząć naukę w jednym z poznańskich szkół ponadpodstawowych lub planujesz zostać uczennicą poznańskiej szkoły podstawowej ( klasa VII i VIII) ? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Rok szkolny 2014/15

Nasze najzdolniejsze, najbardziej utalentowane wychowanki

 

Małgorzata Karaśkiewicz

  • jest naszą wychowanką od roku szkolnego 2014/2015

Małgosia pisze o sobie tak:
 
„Jestem sobie niepozornym bursiakiem na drugim roku liceum. Uczę się przeciętnie, jem, co dają na stołówce (tak, bardzo smakuje, 10/10). Lecz pod tą moją niepozornością, chowam mały sekret: pisarstwo. Lubię pisać prozę, szczególnie opowiadania. Każdy ma jakieś hobby, takie jest moje. I je kocham. Zabawne jest pisanie kolejnego epizodu z życia wykreowanego bohatera i obserwowanie jego ewolucji. Mimowolnie czuję się wtedy jak Bóg, który obserwuje swoje stworzenie. Trzeba jednak uważać i tu mała rada dla początkujących pisarek: nie traktujcie bohatera jak szmacianej laleczki, tylko jako żywą istotę, która myśli w pewien sposób. Dajcie jej swobodę! Poza tym, że pisanie jest frajdą, przynosi wymierne korzyści. W konkursach literackich zgarnia się naprawdę ciekawe nagrody, które są tylko małe w porównaniu z uznaniem jury czy czytelnika. A żeby nie być gołosłowną:
 
•         I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gry Wyobraźni (Częstochowa)
•         III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury (Katowice)
•         Wyróżnienie w Konkursie manufaktura Słowa (Poznań)
 
Słowa „podobało mi się” znaczą więcej dla pisarza, niż miliony zielonych (chociaż te zielone też są miłe;)). Serio, zacznijcie pisać. Polecam. Moc zabawy za kilka zapisanych słów. Nie lubię samo chwalenia. Ale jeśli ktoś chce, zapraszam, pokażę i pozwolę przeczytać. Szczery komentarz mile widziany!”

Opowiadanie "Duch_historii" pdf 

 

Martyna Michałek

•         jest naszą wychowanką od roku szkolnego 2014/2015

Martyna była rozśpiewanym dzieckiem. Od najmłodszych lat należała do Studia Piosenki w Międzychodzie, gdzie uczyła się śpiewu u p. Ewy Gajewskiej - Kiepury.
Obecnie jest uczennicą XX LO i nadal rozwija swoje muzyczne talenty.
Jej dotychczasowe osiągnięcia muzyczne to:
•         II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Nowej Piosenki w Starym Krakowie,
•         II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży w Śmiglu,
•         II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Nie ma jak pompa",
•         Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku.
Martyna uczestniczyła w 7. edycji programu "Mam Talent" oraz w 3. edycji "Bitwy na głosy".
Gratulujemy talentu!

 

 

 Julia Kucner

  • jest naszą mieszkanką od roku szkolnego 2014/2015

Bakcylem siatkarskim Julia zaraziła się od swojego taty, który uprawiał ten sport. Gdy miała 11 lat po raz pierwszy była na meczu piłki siatkowej i od tego momentu nie myślała o niczym innym. Swoje sportowe zainteresowania rozwijała na zajęciach wychowania fizycznego w szkole, gdzie jej talent został zauważony przez trenera klubu UKS Szamotulanin. Julia w swojej drużynie grała na pozycji rozgrywającej. Obecnie jest uczennicą II LO i trenuje w klubie UKS ZSMS Poznań.
Dotychczasowe sukcesy Julii to:
•          III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich,
•          III miejsce w Wojewódzkich Rozgrywkach Młodzieżowych Siatkówki Plażowej.