Rozmiar czcionki
Kontrast
Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu
Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 1 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 2 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 3 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 4 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 5

   Zamierzasz rozpocząć naukę w jednej z poznańskich szkół ponadpodstawowych? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Spotkanie KDF

« powrót

25.04
2017

25 kwietnia 2017 roku na prośbę wychowanek bursy został wyświetlony film pt: „Gra Tajemnic”, brytyjsko-amerykański dramat biograficzny z elementami dreszczowca w reżyserii Mortena Tylduma. Adaptacja biografii Enigma. Życie i śmierć Alana Turinga autorstwa Andrew Hodgesa. Żyjący w latach 1912-1954 Turing przyczynił się do złamania kodu Enigmy oraz do powstania nowej nauki - informatyki. Zaprojektował pierwszy elektroniczny komputer i wynalazł tak zwany test Turinga, za pomocą którego do dziś szacuje się zdolności maszyn do posługiwania się naturalnym językiem i do logicznego, samodzielnego myślenia. Sukcesy w życiu zawodowym nie przełożyły się na powodzenie w życiu osobistym. W 1952 roku Turing przyznał, że jest homoseksualistą, za co został skazany przez sąd za naruszanie moralności publicznej. Chcąc uniknąć więzienia, zdecydował się na rozwiązanie alternatywne - kastrację chemiczną. Wyrok sprawił, że naukowiec został odsunięty od ważnych badań i poufnych informacji. W 1954 Turing popełnił samobójstwo. W roli głównej w filmie "Gra tajemnic" występuje Benedict Cumberbatch, a parnterują mu Keira Knightley oraz Matthew Goode.