Rozmiar czcionki
Kontrast
Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu
Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 1 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 2 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 3 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 4 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 5

   Zamierzasz rozpocząć naukę w jednej z poznańskich szkół ponadpodstawowych? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

« powrót

23.02
2021

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, chorobą na którą cierpi ok. 350 mln ludzi. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku będzie ona najczęściej występującą chorobą na świecie.

 

Depresja coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. To poważna choroba, a nie przejaw złego zachowania czy młodzieńczego buntu. Przyczyny depresji u dzieci i młodzieży wynikają m.in. z trudności w nauce, są związane z brakiem akceptacji przez grupę rówieśniczą czy agresją w internecie. Obecna sytuacja związana z pandemią i wszelkimi obostrzeniami ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, niezależnie od wieku. Przeniesienie życia w świat wirtualny, praca i nauka przed ekranem komputera, a co za tym idzie ograniczenie kontaktów z innymi, pozbawia nas pełnego funkcjonowania w życiu społecznym, potęguje zachowania depresyjne. Poczucie izolacji i samotności stanowią coraz większy problem zarówno dla ludzi młodych, jak i w podeszłym wieku.

 

Właśnie dlatego, tak ważne jest szerzenie wiedzy w zakresie depresji oraz uświadamianie społeczeństwu, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, którą trzeba leczyć. Zadania tego podejmują się różnego rodzaje fundacje, które ruszają z ogólnopolskimi kampaniami społecznymi. Warto wspomnieć chociażby o:

  • 12. edycji kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” – organizator Fundacja „Twarze depresji”, Forum Przeciw Depresji i Fundacja ITAKA,
  • 15. edycji ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji, realizowanej pod hasłem „Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline – nie pozwól dziecku wylogować się z życia”,
  • akcji „Srebrny Odcień Depresji” jako część kampanii "Stop Depresji", którego organizatorem jest Fundacja ITAKA.

 

Leczenie depresji wymaga cierpliwości, zaangażowania wielu osób, ale przynosi efekty i pozwala ponownie cieszyć się życiem.